10 اشتباه متداول در آزمون تافل

نوشته شده در نوشته شده در مقالات, نکات آموزشی

قبل از آزمون

استفاده از پرسش های تمرینی نامناسب

این یک مشکل اساسی در سوالات بخش ترکیبی است. مثلا سوالات کتاب هایی مانند Barron’s TOEFL بسیار مشکل است و برای پر کردن اوقات فراغت خوب است اما شباهتی به آزمون واقعی ندارد.

 

عدم مطالعه قالب ها

سریع ترین راه برای افزایش نمره در آزمون، به خاطر سپردن قالب بعضی متون است. اینکه شما قالب هایی برای نوشتن متن در بخش Writing داشته باشید می تواند به نظم ذهنی تان کمک شایانی کند.

 

مطالعه supporting questions

این نوع پرسش ها که در قسمت Writing قبلا می آمد دیگر استفاده نمی شود و شما برای این نوع از پرسش ها لازم بود که گرامرهایی را بیاموزید که جمع بین دو حرف موافق (یکی در متن و یکی در فایل صوتی) را بیان می کرد. اما در حال حاضر فهوای صوت با متن یکی نیست و شما باید سعی کنید گرامرهایی را بیاموزید تا کلام بین دو نظر متفاوت را جمع بندی کنید.

 

عدم بررسی تمرین

حتما می دانید که هر چه بیشتر تمرین کنید به موفقیت نزدیک تر می شوید. اما یک نکته اساسی این است که بررسی نکردن تمرین ها و صرف سیاه کردن برگه مفید نیست. باید از آنچه که انجام می دهیم بازخورد بگیریم و سپس اصلاحات لازم را اعمال کنیم.

 

در حین آزمون

 

یادداشت برداری بی مورد

یک متن Reading از چند پاراگراف تشکیل شده است. پاراگراف اول بخشی است که نویسنده منظور و هدف خود از متن را می رساند. در پاراگراف های بعدی او در مورد آنچه که در پاراگراف اول ذکر کرده بحث می کند و نکاتی پیرامون موضوع اصلی را بیان می نماید. در نتیجه لازم نیست که شما از هرچیزی که گفته می شود یادداشت برداری کنید و فقط می توانید مطالب اصلی را یادداشت کنید تا دقت و تمرکزتان حفظ شود.

 

به اندازه کافی درباره Reading ننوشتن

شما به اندازه دو جمله بادی درباره Reading بنویسید نه یک جمله. خیلی از افراد به نوشتن تنها یک جمله اکتفا می کنند.

 

صرف زمان زیاد برای یک سوال

لازم نیست که زمان زیادی برای یک سوال بگذارید چون شما به آن یک سوال احتیاجی ندارید. بهتر آنست زمانتان را برای غلط گیری از سایر پاسخ هایتان بگذارید.

 

عدم استفاده از عبارات انتقالی

از استفاده از عباراتی مانند «the author claims that» یا «the professor points out that» نترسید! این به شما کمک می کند تا به جمله بعدی فکر کنید اما نقطه ضعف برایتان به حساب نمی آید.

 

عدم اختصاص زمان برای غلط گیری

لازم است که از بیست دقیقه زمان تایپ کردن، دو دقیقه را غلط گیری متن خود بپردازید. خیلی از داوطلبان به اشتباهات املایی و یا تایپی دچار می شوند.

 

پس از آزمون

 

درخواست بازنگری

این کار در واقع اسراف پول است. تنها اگر وضع مالی خوبی دارید این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشد در بخش Writing می توانید فقط یک نکته برای تجدید نظر ذکر کنید. نکات بیشتر بررسی نمی شوند! بخش speaking نیز همین طور.

 

منبع: www.toeflresources.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *