چگونه یک ارائه انگلیسی خوب داشته باشیم؟

نوشته شده در نوشته شده در مقالات, نکات آموزشی

شاید ارائه یک موضوع در جمع برا بعضی ها مشکل باشد و دچار استرس شوند بخصوص اگر قرار باشد که ارائه به زبان انگلیسی باشد. داشتن یک ارائه خوب به زبان انگلیسی با داشتن توانایی Speaking برای زندگی در یک جامعه متفاوت است. می توان با یادگیری بعضی نکات و اصطلاحات به سطح خوبی از زبان برای داشتن یک ارائه رسید.

شما می توانید از این نکات برای داشتن یک ارائه انگلیسی در محل تحصیل و یا کارتان استفاده کنید.

 

مقدمه

اگرچه که آنچه ارائه می دهید بسیار مهم است اما نحوه ارائه و تسلط به اوضاع نیز می تواند به همان اندازه حائز اهمیت باشد. در طول ارائه نخواهید که از خودتان بهتر باشد چون در این صورت سعی می کنید که سرعتتان را بالا برید. در این صورت صحبت هایتان نامفهوم و دقتتان کم می شود. بهتر است که بر خود مسلط باشد و هرجا که لازم است نفسی تازه کنید و یا مقداری آب بنوشید.

از صحبت کردن به صورت یکنواخت بپرهیزید زیرا که مخاطب را کسل کرده و ارائه را تحت تأثیر قرار می دهد. بر نکات مهم و کلمات کلیدی تأکید کنید و از اشکال و ویدئوهای مناسب برای تفهیم بحث استفاده نمایید. اگر در نحوه ادای کلمات نیز دچار شک شدید می توانید به ارائه های با زبان انگلیسی گوش دهید تا ادای درست کلمات را بیاموزید.

 

نکات اساسی در ارائه

1- قبل از شروع ارائه خودتان را معرفی کنید و موضوعی را قرار است ارائه شود شفاف کنید. حضار دوست دارند بدانند که چه کسی قرار است برایشان صحبت کند و معرفی موضوعی که قرار است ارائه شود می تواند به آنها برای درک درست تر مفاهیم کمک کند.

2- فهرست ارائه خود را آماده کنید. باید در ابتدا سرفصل هایی را که می خواهید راجه به آنها بحث کنید بگویید و مطرح کنید که از کجا به کجا می خواهدی در مسیر ارائه بروید و فرضیات و نتایج شما چیست.

3- وقتی از فصلی به فصل دیگر می روید اعلام کنید. بهتر است نواری از فهرست مطالب همواره در بالا و یا پایین صفحات اسلاید شما باشد تا در هر قسمتی که هستید بدانند که راجع به کدام فصل صحبت می کنید و آیا ارائه شما هنوز به جای مهم رسیده است یا خیر. همچنین صفحه زدن در کنار هر اسلاید مفید است چون نشان می دهد که چند اسلاید از ارائه شما باقی ماده است.

4- در انتهای ارائه فرصتی برای سوال کردن حضار بگذارید. یک ارائه چند دقیقه ای بسیار خلاصه خواهد بود و نمی تواند به بعضی مسائل پاسخگو باشد لذا بهتر است که در پایانم ارائه ک فرصت مکفی جهت پاسخ به سوالات اساسی حضار اختصاص دهید.

5- قبل از ارائه اصلی، سعی کنید که چندبار برای خودتان یا در جلوی آیینه و یا برای دیگران ارائه دهید تا ایرادات کار خود را بفهمید و نیز به سرعت و روش های مناسب برای طرح موضوعات برسید.

لغات مورد استفاده

اصطلاحات برای شروع بحث:

Hello everyone, my name is
Good morning/afternoon/evening, my name is... and I am a
Welcome everybody. Today I am going to talk about

تأکید کردن و جلب توجه:

I would like to shift focus now to
Next, we need to consider
This leads me to my next point

استفاده از اسلاید و تصاویر:

If I could draw your attention to
This chart/graph/table illustrates
If you look up at the screen
I would like to show you this
On your handout, you may see

خلاصه کردن و نتیجه گیری

To summarise
In conclusion
I would like to recap
To sum up what has been said
So, we have covered

 

 منبع: www.lingoda.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *