هفت قانون برای یادگیری سریع و بی دردسر مکالمه زبان

نوشته شده در نوشته شده در مقالات, نکات آموزشی

قانون اول: گوش کنید

هر روز باید به انگلیسی گوش فرا دهید، متون انگلیسی را نخوانید بلکه گوش هم بدهید.
این کلید موفقیت شما در یادگیری مکالمه انگلیسی است. خواندن متون انگلیسی را بیخیال شوید و گوش دادن به صورت مداوم و روزانه را شروع کنید.
انگلیسی را با گوشهایتان یادبگیرید و نه با چشم هایتان.

بدین صورت مکالمه شما به سرعت بهبود می یابد و انگلیسی را به آسانی صحبت می کنید اغلب وقت خود را به شنیدن اختصاص بدهید. این کلید یادگیری مکالمه عالی می باشد.

قانون دوم : همیشه در پی یادگیری اصطلاحات (عبارات) باشید و نه تک لغت ها

هرگز کلمات را بصورت جداگانه و منفرد یادنگیرید هرگز. وقتی یک لغت جدید می بینید همیشه اصطلاحی( عبارت) را که این لغت جدید در آن به کاربرده شده است یادداشت کنید و وقتی می خواهید مرور کنید همیشه همان اصطلاحات (عبارات) را مطالعه کنید و نه کلمات را. اصطلاحات (عبارات) را گردآوری کنید چون در این صورت مکالمه و گرامر زبان شما ۴-۵ برابر سریعتر بهبود می یابد.

قانون سوم: از یادگیری گرامر انگلیسی دست بردارید

زیاد خودتان را اسیر گرامر نکنید. گرامر به شما آموزش می دهد که شما به زبان انگلیسی فکر کنید ولی شما می خواهید به صورت خودکار با زبان صحبت کنید و بدون فکر کردن.  یک انگلیسی زبان بدون گرامر زبان را آموخته است.

قانون چهارم: یادگیری آرام و عمیق بهترین است

راز یادگیری راحت مکالمه انگلیسی یادگیری دقیق کلمات و عبارات انگلیسی می باشد. اینکه ما توضیح کلمات را بدانیم و یا فقط برای آزمون آن را در حافظه بسپاریم کفایت نمی کند بلکه باید ملکه ذهن ما شوند. برای یادگیری مکالمه انگلیسی باید بارها و بارها یک درس را مطالعه کنید؛ باید خیلی عمیق مطالعه کنید.

برای این کار فقط لازم است چندین بار یک درس را مطالعه کنید؛ مثلا اگر شما یک کتاب صوتی دارید قبل از اینکه به درس ۲ بروید درس ۱ را ۳۰ بار گوش دهید.

قانون پنجم : یادگیری گرامر با استفاده از یک داستان در زمان های مختلف

برای یادگیری طبیعی [نه دستوری گرامر] باید یک داستان صوتی را انتخاب کنید که افعال آن در زمان حال صرف شده اند؛ حال به یکی از دوستان که به انگلیسی مسلط تر است بگویید همین نوشته را در یک زمان دیگر ( گذشته ساده – آینده – گذشته کامل و .. ) بنویسد و برایتان ضبط کند و دوباره آن را گوش کنید. حال شما می توانید با یک نوشته (صدا) چندین حالات گرامری را یادبگیرید و شما لازم نیست قواعد گرامری را یادبگیرید فقط با شنیدن این نوشته در زمانهای مختلف با این زمانها آشنا خواهید شد و گرامر شما خودبخود بهبود می یابد.

قانون ششم: برای بهبود انگلیسی باید دروس و منابع واقعی انگلیسی را هم مطالعه کنید.

اگر می خواهید انگلیسی واقعی یعنی همان انگلیسی که در جوامع انگلیسی زبان استفاده می شود را یاد بگیرید باید از منابعی استفاده کنید که در این باره نگاشته شده اند نظیر فیلم ها، مجلات واقعی، کتب صوتی واقعی، رادیوها و… . منظور از واقعی این است که انگلیسی زبان ها خودشان از آن استفاده می کنند، گوش می دهند، نگاه می کنند و می خوانند.

اگر بنا دارید انگلیسی واقعی را بفهمید و صحبت کنید بایدعلاوه بر مطالعه دوره هایی که صرفا برای آموزش انگلیسی طرح شده اند به منابعی روی بیاورید که انگلیسی زبانان روزانه از آنها استفاده می کنند؛ در این صورت است که شما انگلیسی که یادمی گیرید منطبق با انگلیسی است که در جوامع انگلیسی زبان استفاده می شود.

قانون هفتم : گوش کنید و جواب دهید

درکنار هر درسی سوالاتی هم مطرح می شوند همیشه به سوالات جواب دهید و از کنار آنها نگذرید.

به هنگام گوش دادن به منابع صوتی از یکی از دوستان بخواهید در باره داستان از شما سوال کند و شما به آنها جواب دهید این به شما یاد می دهد که سریع فکر کنید و جواب را پیدا کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *