نکاتی برای آزمون آیلتس (IELTS)

نوشته شده در نوشته شده در مقالات, نکات آموزشی

دقت داشته باشید که در قسمت Listening آزمون آیلتس، برای جاهای خالی یک مثال از قبل در ذهن داشته باشید. از این طریق بهتر می توانید ذهن خود را برای پاسخ دادن آماده کنید.

مادامی که Listening پخش می شود دست از گوش دادن برندارید و تنها به آن قسمتی نگاه کنید که Listening در باره آن پخش می گردد.

میان بخش های مختلف Listening سکوت و فاصله هست، از این زمان استفاده کنید تا سوالات قسمت بعد را بخوانید.

تمامی سوالات Listening آیلتس باید به ترتیبی که پخش می شوند پاسخ داده شوند، یعنی ترتیب رعایت بشود. مثلا هرگز اطلاعات مربوط به سوال یک بعد از سوال سه پخش نمی شود، بلکه ابتدا اطلاعات سوال یک سپس دو و سه مطرح می شود.

در پایان بخش Listening به شما 10 دقیقه فرصت داده می شود که پاسخ ها را به پاسخنامه منتقل کنید. املای کلمات را هنگام انتقال دادن دوباره کنترل کنید. ضمنا در پایان بخش Reading آیلتس این ده دقیقه وجود ندارد بلکه همزمان با پاسخ دادن به سوالات Reading می بایست جواب ها را نیز به پاسخنامه انتقال دهید.

در Reading آیلتس آکادمیک، سعی کنید در مدت دو دقیقه جملات اول هر پارگراف را بخوانید. سعی کنید نوع متن، سبک نگارش و هدف از نگارش متن را بفهمید.

به یاد داشته باشید که شما هرگز فرصت درک تمام کلمات متن را نخواهید داشت، پس با حدس زدن معنای کلمات و درک مفهوم کلی متن، سوالات را پاسخ دهید.

سعی کنید نمونه های داده شده را با دقت بخوانید چون شما را در پاسخ صحیح دادن کمک می کند.

گاهی عینا از کلمات متن برای پاسخ دادن باید استفاده کرد، گاهی باید از جمله بندی و کلمات خودتان استفاده کنید. پس مراقب باشید و توضیحات سوال را حتما با دقت بخوانید.

در هر سوال، محدودیت تعداد کلمات ممکن گفته شده است، پس حواستان باشد که تعداد کلمه بیشتری استفاده نکنید.

در مورد Writing آیلتس هرگز از جملات حفظی استفاده نکنید چون در صورت تشخیص مصحح نمره زیادی از شما کسر خواهد شد.

بخاطر داشته باشید نمره قسمت دوم Writing بیشتر از قسمت اول است، پس اگر با کمبود زمان مواجه شدید بیشتر زمان را به قسمت دوم Writing اختصاص دهید.

سعی کنید جملات به کار رفته در نگارش آیلتس را به خوبی به هم مربوط کنید، این رابطه هم از لحاظ مفهومی و هم از لحاظ گرامری (حروف ربط) قابل دسترسی است. ضمنا سعی کنید از لغات و ساختارهای گرامری متنوع استفاده کنید.

در قسمت اول نگارش حداقل 150 واژه و در قسمت دوم نگارش حداقل 250 واژه باید به کار ببرید ولی حداکثری برای این محدودیت وجود ندارد.

در ابتدای نگارش، چند دقیقه به مسائلی که قصد دارید در نگارش مطرح کنید فکر کنید. ضمن اینکه در پایان نگارش نیز چند دقیقه زمان بگذارید که از لحاظ املایی و ساختاری جملات نوشته شده را کنترل نمایید.

در قسمت Speaking آیلتس نیز سعی نکنید از جملات حفظ شده استفاده کنید، این موضوع قابل تشخیص است و از شما نمره کسر می شود.

همیشه به یاد داشته باشید که ممتحن شما نیز یک انسان است و نه وسیله ضبط صدا، پس به او نگاه کنید و حتی لبخند بزنید.

در قسمت Speaking آیلتس اگر از شما سوالی پرسیده شده که پاسخ آری یا نه داشت، به همین بسنده نکنید و سعی کنید یک یا دو جمله توضیح بیشتر بدهید.

به یاد داشته باشید، تنها دانش شما نیست که در این آزمون مورد ارزیابی قرار می گیرد، بلکه تسلط شما در زبان انگلیسی اهمیت دارد.

سعی کنید از لغات و ساختارهای گرامری متنوع استفاده کنید و واضح و با سرعت متوسط صحبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *