نحوه یادگیری گرامر و نکات آن

نوشته شده در نوشته شده در مقالات, نکات آموزشی

گرامر انگلیسی پایه ی تسلط بر زبان است. تا وقتی درکتان از مفاهیم گرامری درست و عمیق نباشد، نمی توانید عبارات و جمله های انگلیسی را به صورت صحیح بگویید. بیشتر افراد یادگیری گرامر را سخت و کسل کننده می دانند. اما با نگرش و تکنیک درست و منطقی، می‌توان روش‌ های جدیدی را برای آموزش گرامر ایجاد کرد.

با خواندن 5 روش زیر یادگیری گرامر انگلیسی لذت بخش و آسان خواهد شد:

1- عبارات

اغلب افراد با وجود اینکه معنی خیلی کلمات و مفاهیم گرامری را می دانند، نمی توانند یک جمله صحیح (از لحاظ دستوری) را بگویند. این مشکل بخاطر این است که آنها هنگام یادگیری گرامر انگلیسی از عبارات (کلمه بندی) چشم پوشی می کنند. عبارات به شما کمک می کنند که اساس و شاکله جملات انگلیسی را یاد بگیرید. دانستن تمام واژه ها مهم نیست، اما توانایی ایجاد و استفاده از عبارات حاصل از ترکیب این واژه ها بسیار مهم است. تنها زمانی شما می توانید خود را یک سخنران حرفه ای انگلیسی تلقی کنید که بدانید چگونه از تعداد کثیری از عبارات مختلف در موقعیت خاص خودش استفاده کنید.

2- درک تفاوت ها

دو نوع گرامر در زبان انگلیسی وجود دارد: گرامر نوشتاری و گرامر محاوره ای. البته پایه و اساس هر دو یکیست، ولی کاربرد هر یک متفاوت است. دستور زبان مورد استفاده در نوشتن انگلیسی سخت تر و رسمی است، و این در حالی است که شما می توانید در گفتار انگلیسی راحت تر باشید. درک تفاوت ها گام مهم به دست آوردن تسلط به زبان انگلیسی است. مهارت های گفتاری زبان انگلیسی خود را با دانستن تفاوت های ظریف موجود در دستور زبان مورد استفاده در زبان انگلیسی گفتاری بهبود ببخشید. البته فقط در صورتی باید بر روی گرامر نوشتاری زبان انگلیسی تمرکز ویژه ای کنید که قصد دارید آن را برای مقاصد علمی یا کسب تخصص در آن یاد بگیرید.

3. اجتناب از ترجمه تحت اللفظی

اگر در حال یادگیری دستور زبان انگلیسی هستید، طبیعی است که سعی خواهید کرد کلمات را از زبان مادری خود ترجمه کنید. اما باد بدانید که از انجام اینکار اشتباه اجتناب کنید، زیرا با این کار شما تنها در استرس اضافی به خود وارد می آورید.
آرایش کلمه و مفهوم گرامری ممکن است در زبان مادری شما با زبان های دیگر متفاوت باشد. اگر سعی در ترجمه تحت اللفظی داشته باشید، امکان بروز اشتباه زیاد می شود و اگر شخصی برای گوشزد کردن و تصحیح اشتباهات شما نباشد، همچنان به یادگیری به روش نادرست خود ادامه خواهید داد. لذا، بهترست هنگام آموزش گرامر انگلیسی از یک نفر متخصص در آموزش زبان انگلیسی کمک بگیرید.

4- صحبت کردن

اگرچه در روش سنتی، خواندن و نوشتن به عنوان ابزار اصلی یادگیری دستور زبان انگلیسی می باشند، اما صحبت کردن به عنوان شاخص دیگری برای تسلط بر گرامر می باشد. زیرا که زمانی که شروع به صحبت کردن و مکالمه با اطرافیان می کنید، شرایط و موقعیت درست را برای استفاده از مفاهیم گرامری می فهمید. وقتی اشتباه می کنید احساس شرمندگی نکنید، به جای آن مصمم تر شده و از آن اشتباه به عنوان پله ای دیگر در یادگیری استفاده کنید.

5. تمرین

تمرین کردن ابزاری جادویی برای تبدیل شدن به سخنرانی متبحر در زبان است. البته لازم به دذکر است که باید مطمئن شوید که به شیوه ای صحیح تمرین می کنید. بدین منظور باید از منابع مطالعه صحیح که انگلیسی زبانان بومی با دقت عرضه شده است، استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *