معرفی اپلیکیشن آموزش زبان به همراه بازی و سرگرمی

نوشته شده در نوشته شده در جالب, مقالات, نکات آموزشی

شاید شما هم به دنبال یادگیری زبان دوم هستید ولی وقت و حوصله کافی برای انجام این کار نداشته باشید. در این پست به معرفی 10 اپلیکیشن موبایل برای یادگیری زبان دوم پرداخته ایم که در آنها، یادگیری زبان به همراه بازی و سرگرمی همراه است. با این اپلیکیشن ها می توانید روزانه به راحتی به یادگیری زبان دلخواه بپردازید بدون اینکه احساس خستگی و کسالت به شما دست دهد.

۱. Duolingo

duolingo

برخلاف روش آموزشی در سایر اپلیکیشن ‌های آموزشی، آموزش‌ زبان در این برنامه با بازی همراه است. در این اپ، شما با درخت مهارت ‌ها روبرو می شوید که تکمیل هر درس، امتیازی را برای شما در پی دارد.
همچنین پاداش ‌هایی نیز با پیشرفت در یادگیری و پاسخ صحیح دادن به سوالات به شما داده می ‌شود که جذابیت یادگیری را افزون می ‌کند. شما می توانید دانشی که کسب کرده‌ اید را در قالب یک محتوای حقیقی به بوته آزمایش گذاشته و آن را برای امتیازگیری در اختیار دیگر کاربران قرار دهید.

۲. Memrise

android.memrise

این برنامه حاوی درس ‌های آموزشی رایگان و متنوع برای زبان‌های مختلف از جمله انگلیسی است. این دروس در واقع توسط دیگر اعضای حاضر در خانواده Memrise تهیه شده اند و همین موضوع، این برنامه را به اقیانوسی از محتوای آموزشی تبدیل کرده است. با ساختن حسابی در سایت این برنامه، کار با برنامه را آغاز می ‌کنید و پس از اولین اتصال، می‌ توانید مراحل آموزش را به صورت آفلاین انجام دهید. این برنامه نیز شامل المان ‌های بازی و سرگرمی در بخش های آموزشی است.

۳. Lingua.ly

lingua.ly

این برنامه دارای ابزارهای آموزش زبان و واژگان است و کارش، تبدیل محتوای اینترنتی به محتوای آموزشی است. در دل این برنامه یک سیستم پردازش زبانی وجود دارد که بر اساس تست واژه ‌ای که از شما می ‌گیرد، دایره واژگان شما را سنجیده و بر اساس آن، محتوای آموزشی مناسب را برای یادگیری شما معرفی می ‌کند. در نتیجه شما به یک سری مطالب از پیش تعیین شده محدود نمی شوید و این از مزایای مهم برنامه است. برنامه لینگوآ به خصوص برای آنهایی مناسب است که به دنبال خواندن مطالب واقعی در گستره اینترنت هستند و دوست دارند از این طریق، مهارت ‌های زبانی خود را کسب کنند.

۴. LearnEnglish Grammar UK Edition | US Edition

LearnEnglish Grammar UK Edition  US Edition

این برنامه توسط شورای فرهنگی بریتانیا (British Council) تهیه شده و به گونه ‌ای طراحی شده است که در فضای تعاملی، کاربر بتواند دستور زبان انگلیسی را یادبگیرد و تقویت کند. این برنامه در دو نسخه بریتانیایی و آمریکایی ارائه شده است تا هر دو زبان را تحت پوشش قرار دهد. ۴ سطح مختلف برای تست ها در نظر گرفته شده است که از مبتدی تا پیشرفته را شامل می ‌شود. هر سطح، حاوی ۱۲ موضوع دستور زبانی است که در هر موضوع، ۲۰ تست قرار داده شده است. در همه جای برنامه، دسترسی آسان به بخش راهنما وجود دارد تا کاربران دچار مشکل نشوند.

۵. Johnny Grammar’s word Challenge

Johnny Grammar’s word Challenge

این برنامه، حاوی امتحاناتی است که املا، دستور زبان و دایره واژگان شما را در بوته آزمایش قرار می دهد. شما ۶۰ ثانیه زمان دارید هر تعداد سوال که می‌توانید، جواب دهید. این برنامه از ۳ سطح آسان، متوسط و دشوار برخوردار است و موضوعاتی نظیر غذا و رستوران، گفتگوی کوتاه، علایق و سرگرمی‌ها را شامل می‌شود. شما با پیشرفت در این برنامه، مدال های بیشتری کسب می‌ کنید و نیز می‌توانید با دیگران به رقابت بپردازید.

۶. SpeakingPal English Tutor

SpeakingPal English Tutor

این برنامه با داشتن ویژگی‌ های متفاوت و فوق العاده در زمینه های تعاملی و با استفاده از قابلیت تشخیص صدا، یک تماس صوتی با یک مکالمه کننده انگلیسی را برای شما شبیه ‌سازی می ‌کند. بدین ترتیب مهارت مکالمه در شما به روشی جالب و منحصر به فرد تقویت می‌شود. این برنامه بیش از ۱۰۰ مرحله دارد که در کنار دیالوگ ‌ها، جملات و واژگان، مجموعه کاملی را تشکیل می ‌دهد. البته باید برای 84 مرحله آن هزینه‌ پرداخت کرد و فقط ۱۶ مرحله آن به رایگان در اختیار همگان قرار دارد.

۷. MyWordBook

MyWordBook

این برنامه در واقع یک کتاب تمرین تعاملی است که به کمک آن، دایره لغات خود را قوی می‌ کنید. در این برنامه برای یادگیری لغات از فلش ‌کارت‌ های رایج اما به شیوه جدید و کاربرپسند استفاده شده است؛ فلش‌ کارت ها حاوی تصاویر، اصوات و جملاتی هستند که به خاطر سپردن واژه را سهل الوصول می کند. ضمن اینکه می ‌توانید فلش ‌کارت‌های شخصی خود را نیز بسازید. تمامی اطلاعات این برنامه از فرهنگ واژگان کمبریج استخراج شده است.

۸. Busuu

busuu.android

این برنامه در واقع یک شبکه اجتماعی برای یادگیری زبان است که به همراه برنامه ‌های تکمیلی، آموزش های متنوعی را داراست. درس ‌های آموزشی این برنامه برمبنایی است که از سوی مرکز چارچوب مشترک در ایجاد منابع آموزش زبان اروپا (CEFR) مشخص شده و در نتیجه تمام تمرین ها و درس نامه های آموزشی اپلیکیشن، اعم از خواندن، نوشتن و مکالمه، تضمینی است. دروس از مبتدی تا پیشرفته طبقه‌ بندی شده اند و این برنامه بیش از ۱۵۰ موضوع و ۳۰۰۰ واژه و عبارت را تحت پوشش قرار می‌ دهد. البته نسخه رایگان آن تنها ۲۰ عنوان را در اختیار می گذارد.

۹. Fun Easy Learn English

funeasylearn.english

این برنامه یک برنامه آموزش واژه است که با بیش از ۶۰۰۰ واژه در اختیار زبان آموزان قرار دارد. آموزش واژه‌ ها در این برنامه از طریق تصاویر، صداهای ضبط شده و ترجمه ‌های بومی ‌شده صورت می‌گیرد. همچنین در این برنامه، ۷ بازی مختلف قرار دارد که در یادگیری زبان انگلیسی به زبان آموز کمک می کند. یک گردونه شانس نیز در این بازی قرار دارد که به صورت تصادفی، یک موضوع و بازی برای شما انتخاب می کند تا مقداری هیجان به آموزش اضافه کند.

۱۰. Phrasalstein

Phrasalstein

این برنامه به مقوله خاصی از دستور زبان انگلیسی، یعنی افعال عبارتی (Phrasal Verbs)، می ‌پردازد. این مقوله از زبان انگلیسی بی قاعده و مشکل است، در نتیجه این برنامه می تواند به شما کمک می ‌کند که این افعال عبارتی را بیاموزید. گرافیک این برنامه نیز در نوع خود جالب و مانند فیلم ‌های ترسناک است! این برنامه دارای ۱۰۰ فعل عبارتی است که برای آنها، معانی، جملات شاهد و همچنین ترجمه به زبان‌های اسپانیایی، آلمانی، ایتالیایی، روسی و فرانسوی نیز قرار گرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *