برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟

نوشته شده در نوشته شده در مقالات, نکات آموزشی

مشکلی که همه‌ با یادگیری زبان و حتی دیگر هدفها داریم این است که زمان بسیاری را صرف تفکر و گفتگو درباره آرزوهایمان می ‌کنیم ولی زمان کمتری را صرف کارهایی می ‌کنیم که می ‌تواند ما را به رؤیاهایمان برساند.
مثلا می‌خواهیم اندام بهتری داشته باشیم یا سبزیجات و میوه بخوریم، یا … ولی دریغ از اندکی عمل. برای زبان نیز همین‌طور است. همه‌ی ما دوست داریم که زبان انگلیسی را یاد بگیریم. شروع به برنامه ریزی می کنیم که مثلاً به‌زودی این برنامه ‌ها را آغاز کنیم و زبان انگلیسی را یاد می گیریم. اتفاقی که در واقع رخ می‌ دهد این است که این برنامه‌ریزی ها به القا می ‌کند که گویا واقعاً در حال رسیدن به آرزوهایمان هستیم؛ درحالی ‌که در واقعیت هیچ قدمی به سمت هدف برنداشتیم.

شما نه تنها باید به درستی نشانه بگیرید، بلکه باید کمان را هم با تمام توان بکشید.

ما مشکلاتمان را به گوشه ای می‌ اندازیم تا آینده، خود آن را حل بکند. زیرا معتقدیم که احتمالا در آینده انگیزه و انرژی بیشتری برای رسیدن به هدف داریم؛ زمان بیشتری داریم؛ پول بیشتری داریم؛ یاد گرفته ایم که زود از خواب برخیزیم و تلاش کنیم؛ و یاد گرفته ایم زندگی را بهتر مدیریت کنیم.

اگر میدانید که می‌خواهید چه‌ کنید و چه هدفی دارید، قدم بعدی عمل است.

شاید شما تصوری که از آینده‌ی خود دارید این است که زبان را یاد می ‌گیرید و برای تحصیل به یک کشور خارجی می‌ روید و آنجا ‌راحت می‌ توانید با افراد مکالمه کنید یا دوست دارید در مسافرت‌هایتان ارتباط خیلی خوبی را با افراد داشته باشید یا مثلا می خواهید که بتوانید راحت با توریست‌ هایی که به ایران می‌آیند به زبان انگلیسی صحبت کنید. همه‌ اینها خیالات جالب ‌انگیزناکی هستند! این تصور باعث می‌شود که فکر کنید که گویی به سمت آن خیال و آرزو قدمی برداشتید. اما واقعا هیچ کاری نکرده‌اید. هیچ. جز اینکه راهی برای فرار کردن از تلاش کردن پیدا کردید.

صرف زمان زیاد در اینترنت و جستجو برای بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی، همچون فکر کردن، تلاش کردن و دست به کار شدن به نظر نمی آید.

مشکل اصلی اینست که با توجه به حجم بسیاری از داده ها که در اینترنت وجود دارد، گرفتن تصمیم برای انتخاب بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی مشکل است. به‌ویژه زمانی که برخی از پیشنهادها بسیار متناقض به نظر می ‌رسد.

تنها می‌ توان گفت اگر به جای جستجوی بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی، کتابی را باز بکنید و بخوانید و یا فیلمی به زبان انگلیسی نگاه بکنید وقت خود را بهتر صرف یادگیری زبان انگلیسی کرده اید.

نگران این نباشید که از کجا شروع می کنید. نگران کم بودن زمانی که می‌توانید الآن اختصاص دهید نباشد. نگران روش های آموزشی نباشید. فقط شروع کنید. وقتی اولین قدم را بردارید همه‌چیز تدریجا درست می ‌شود.

به زبان انگلیسی به‌عنوان یک پروژه بلندمدت نگاه کنید.
اول باید کمی صبر کنید تا ساختارهای زبانی جدید در ذهن شما شکل بگیرد.
ثانیا، اگرچه آهسته، اما پیوسته به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید.
زبان انگلیسی را به روش‌های مختلف بخوانید زیرا که تغییر شرایط، می تواند به بهتر شدن یادگیریتان کمک کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *